08
Mar
09

En söndag har förlupit….

Ännu en söndag har passerat i mitt liv, ett liv som gör mig glad.

Vi tillbringade natten till lördagen hos min älskade hustrus väninna, en hjälte i det lilla, som räddade min älskade från tristessen för 18 år sedan. Väninnan är en av de som vår så kallade regering vill sätta en blåslampa på, att hon knappt kan gå och har en rygg som inte bär längre struntar de i ty utanförskapet skall brytas. Utanförskap, det är vad Täbys, Lidingös och Danderds välbeställda lider av däremot vill arrogansgänget att vi som mår bra och tjänar bra skall njuta av det utan att stödja våra nästan. Grattis Kd, ni förvaltar kärleksbudskapet på ett kreativt sätt.

Vi som nu har nöjet av att bli dränkta i pengar försökte idag sprida välståndet på söndagskvällen genom att besöka Bishops. Bishops på söndagar är den bästa plats man kan tänka sig, lugna människor som pratar och personal som är omtänksam.

Pete, Jimmy, Sanja och Sofi vi tackar för att vi får vara med i er lilla familj av ölvänner. Ni har nog förstått hur bra vi har det men om inte… Ni är absolut suveräna, varje söndag vi kan kommer vi att tillbringa med er.



Online

share

Bookmark and Share

Old stuff

Blog Stats

  • 165 587 hits

Mest klickade

  • Inget

netroots

Netroots - Socialdemokraterna

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Gör som 19 andra, prenumerera du med.

media creeper

MediaCreeper
mars 2009
M T O T F L S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

bloggping

bloggping

statcounter

wordpress stat

Lindström

Maktverktyg

frisim

Pinga Frisim

politometern

creeper

Creeper

%d bloggare gillar detta: