29
Jan
09

Hatbrevstillverkarna lär sig.

Den här gången undvek de att använda “kärlek” frimärke. Det ger onekligen ett mer seriöst intryck när inte konfliktande budskap visas upp.


2 Svar till “Hatbrevstillverkarna lär sig.”


  1. 1 World Traveller
    januari 30, 2009 kl. 7:13 f m

    Foerslag till raettvis skatt!

    Obligatorisk: – Skatt till sjukvaard, – aaldringsvaard, – pension, – polis, – “raettsvaesende”, – raeddningstjaensten, – foersvaret, – vaegunderhaall, – tull, – A-kassa, – foeraeldrapenning, – barnbidrag, – skolan, – socialbidrag, – naturvaard, – teknologisk utveckling, – katastrofhjaelp, och liknande.

    Frivillig skatt (kryssa Ja eller Nej paa skattsedeln):

    - U-hjaelp, – Skatt till invandrare (inkl. social, boende, foeraeldra, inflyttnings och alla olika bidrag dom idag aer beraettigade till), – Bidrag till Ryssland! och Kina! (foerstaar inte varfoer Sverige maaste ge bidrag till dom 2 laenderna), – Fallskaermar till diverse politiker och direktoerer, – Bidrag till Hamas, – Bidrag till Muslimska Broedraskapet, – Bidrag till Hizbollah, – Bidrag till kommunistiska och muslimska konferenser vaerlden oever (vilket nu aer fallet).

    Paa detta viset borde alla kaenna sig noejda. De som vill ha massinvandring och betala foer u-hjaelp till Mugabe och Co. faar goera det och de som inte vill slipper. Alla blir glada och noejda:-) Svarare aen saa haer behoever det inte vara. Jag jobbar i krigshaerjade laender och tycker att de som verkligen aer flyktingar (en liten procent av de invandrare Sverige tar in) blir baest hjaelpta paa plats eller i naeromraadet och i traengande fall ska vi givetvis kunna ta emot flyktingar ocksaa. Oevrig invandring borde ske enligt Australiska och Kanadensiska regler enligt poaengsystem.

    Jag tycker att det blir mycket raettvisare saa haer. De som kaenner att de vill betala foer massinvandring och stoed till Hamas o Co. goer det via skattsedeln och de som inte vill slipper. Det aer vael raettvisa. (Foer eovrigt aer jag helt emot att Sverige med skattepengar stoeder Hamas, Hizbollah, Muslimska Broedraskapet och liknande goa gubbar) Har Ni foerresten hoert talas om Allmaenna Arvsfonden? Pengar fraan doeda svenskar utan anhoeriga gaar till muslimska organisationer! Hur i h-e lyckades dom med den kuppen? Det roer sig om maanga miljoner varje aar.

  2. 2 PeO_W
    januari 31, 2009 kl. 9:25 f m

    Det finns de som inte förstått det här med samhälle och valda företrädare. Att vara med i samhället är inte ett smörgåsbord.


Kommentarer är för närvarande stängda.

Online

share

Bookmark and Share

Old stuff

Blog Stats

  • 136,427 hits
Netroots - Socialdemokraterna

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 7 other followers

MediaCreeper

 

januari 2009
m ti o to f l s
« Dec   Feb »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
wordpress stat

Maktverktyg

Pinga Frisim

politometern

Creeper

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.